Rajd rowerowy do Rogozińca

W sobotę 18 czerwca członkowie naszego stowarzyszenia udali się rowerami oraz samochodami do Rogozińca. Celem wycieczki był znajdujący się tam Zespół Szkół Leśnych oraz szkółka leśna. Szkołę zwiedziliśmy dzięki  dyrektorowi  Antoniemu Pawłowskiemu. Nowoczesny i świetnie wyposażony gmach zrobił na wszystkich duże wrażenie.

Po szkółce leśnej oprowadził nas pracownik Nadleśnictwa Babimost –  specjalista ds. nauczania zawodowego – Rafał Rzeszuto.

Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu jako jedyna szkoła w Polsce kształci oprócz techników leśnych również operatorów maszyn wielofunkcyjnych do pozyskania i zrywki drewna np. harwesterów. Absolwenci mają duże powodzenie na rynku pracy w całym kraju. Dzięki uprzejmości pana dyrektora  oglądaliśmy symulatory do nauki obsługi tych skomplikowanych maszyn.

Pan Rzeszuto  przedstawił nam też bardzo ciekawą prezentację o historii arsenału zbrojeniowego z czasów I Wojny Światowej, który znajdował się w pobliżu szkoły.

Na koniec posililiśmy się kiełbaskami upieczonymi nad ogniskiem. Wspaniała pogoda oraz dobre humory dopisały, więc uważamy, ze wycieczka była bardzo udana.

Rajd zorganizowali: Stanisław Daszkiewicz, Wojciech Jakubiak i Witold Sypniewski. Serdecznie im dziękujemy!