Jubileusz 55-lecia TMZB

Uroczystość z okazji 55-lecia powstania Towarzystwa Miłośników Ziemi Babimojskiej, która odbyła się 1.10.2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Babimoście, zgromadziła liczne grono członków i sympatyków naszego stowarzyszenia. Przybyłych powitała kapela koźlarska Jana Prządki z Dąbrówki Wielkopolskiej.
Gościem szczególnym była gwiazda teatralna i filmowa – Maja Komorowska. Nastrojowe i refleksyjne spotkanie z aktorką było niezapomnianym przeżyciem. W dalszej części uroczystości uczestnicy obejrzeli prezentację działalności TMZB, a potem przy akompaniamencie muzycznym Agnieszki i Miłosza Krawców mieli  czas na wspomnienia.  Maja Komorowska z niezwykłą bezpośredniością i serdecznością rozmawiała z każdym z uczestników spotkania, niezmordowanie pozowała też do licznych fotografii.

Wszyscy goście otrzymali wydane z okazji jubileuszu okolicznościowe kubki i kalendarze. Smakołyki przygotowane przez gospodynie z Nowego Kramska oraz wspaniały tort upieczony przez Bożenę Hałuszczak były prawdziwą ucztą kulinarną. Pokrzepieni zarówno duchowo, jak i fizycznie planowaliśmy kolejne działania naszego stowarzyszenia.

Zdjęcia – Leszek Łopuszyński.