Spotkanie noworoczne 2019

Noworoczne życzenia rozpoczęły kolejne spotkanie członków TMZB, które odbyło się 1.02.2019 r. w GOSPODArczym GOŚCIńcu Państwa Weimann w Babimoście. Gośćmi specjalnymi byli Państwo Zofia i Tadeusz Mąkosa. Pani Zofia odczytała tekst pt. „Obcy w Waszych domach”, który poruszał temat przesiedleń podczas II Wojny Światowej i po niej. Temat, który w wielu regionach świata jest nadal aktualny. Tekst ten był dwukrotnie prezentowany w Niemczech – w Neuruppin i w Achim. Słuchacze byli poruszeni osobistymi historiami rodziny pisarki, a po odczycie opowiadali o podobnych doświadczeniach swoich przodków.

W drugiej części spotkania Pani Zofia Mąkosa zaprezentowała, w zaledwie dwa dni po premierze, drugą część powieści „Wendyjska winnica. Winne miasto”. Pierwszą część „Wendyjska winnica. Cierpkie grona”, którą czytelnicy pokochali, znają dobrze także babimojszczanie. Pisarka została za nią nagrodzona „Lubuskim Wawrzynem Literackim”. Członkowie naszego stowarzyszenia podczas rajdu rowerowego dnia 22.07.2017 r. poznali miejsca będące scenerią I tomu książki. Autorka zdradziła, że bohaterki powieści – Matylda oraz Janka pojawiają się w II tomie, z czego wierni czytelnicy bardzo się ucieszyli. Pisarka opowiadała też o pracy nad powieścią i odpowiadała na pytania.
Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie oraz za przytulną atmosferę stworzoną przez GOSPODArczy GOŚCIniec Państwa Weimannów.

Zdjęcia – Wojciech Jakubiak.