Gra planszowa


Z okazji 50-lecia naszego stowarzyszenia przygotowaliśmy grę planszową „WĘDRÓWKA PO GMINIE BABIMOST”. Celem gry jest zapoznanie najmłodszych mieszkańców Babimojszczyzny z poszczególnymi miejscowościami i atrakcjami turystycznymi, które znajdują się na naszym terenie. Podczas gry uczestnicy odwiedzają m.in. Jezioro Wojnowskie, bogate w grzyby lasy, rezerwat przyrody w Laskach Dolnych, wiatrak w skansenie w Podmoklach Małych, największy na świecie garnek na miód i zamkowe wzgórze w Babimoście. Dowiedzą się też o istnieniu lotniska, cechu rybackiego, najstarszego dębu „Kazimierz”. Przechodząc całą trasę poznają topografię Gminy Babimost. Wydana w 200 egzemplarzach gra zostanie rozdana młodszym klasom szkół w naszej gminie, bibliotekom oraz świetlicom we wszystkich placówkach oświatowych.

Koncepcja gry została przygotowana przez członków TMZB, a projekt graficzny opracował Zbigniew Wołek.

Gra w wersji PDF