Zaproszenie na rajd rowerowy

Zarząd TMZB zaprasza wszystkich członków i sympatyków TMZB wraz z rodzinami na rajd rowerowy do pod hasłem „Zdobywamy zbąszyńską twierdzę”.

Nie wszyscy wiedzą, że jedną z atrakcji turystycznych Zbąszynia są pozostałości średniowiecznej twierdzy, niezwykłego zabytku budownictwa obronnego (w Wielkopolsce podobny obiekt zachował się jeszcze tylko w Brudzewie koło Turka). Warto zobaczyć część bastionów i wały kurtynowe z późnorenesansową bramą wjazdową, wzmocnioną murami policzkowymi (zachowała się tablica z datą zakończenia budowy – 1627).

Rajd odbędzie się w sobotę 12.10.2019 r. Zbiórka uczestników na parkingu przy hali sportowej „OLIMPIA” o godz. 10.15. Planujemy godzinną  przerwę na posiłek w zbąszyńskiej smażalni ryb. Każdy z uczestników dobiera menu według indywidualnych upodobań. Kierownikiem rajdu jest Pan Jarosław Doliński. Prosimy zapoznać się regulaminem rajdu rowerowego.pdf

            Potwierdzenie uczestnictwa w rajdzie prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres babimojszczyzna66@gmail.com, SMS na telefon komórkowy 509 662 605 lub telefonicznie pod ten sam numer do dnia 10.10.2019 r.
Zastrzegamy, że w razie niesprzyjającej pogody rajd może się nie odbyć.

W imieniu Zarządu TMZB – Prezes Zbigniew Woziński